1 MAYIS’TA 1 MAYIS ALANI’NA..TAKSİME.

 1 MAYIS’TA 1 MAYIS ALANI’NA..TAKSİME.

1 Mayıs emek gücüyle, toprağında, tornasında, masasında, şantiyesinde, sokakta yani hayatın her alanında, her anında yaşamımızı üreten, ürettikçe geliştirenlerin birlik, dayanışma ve mücadele günüdür. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) başkanı Kani Beko, 1 Mayısla ilgili görüşme gerçekleştirdiler. Süleyman Soylu bu sene de Taksim meydanının emekçilere kapalı olacağını söyledi.ve yapılan görüşmeler sonucunda bakırköy’de karar kılındı.ve bakırköy açıklaması yapıldı.

Bu karar sermayenin sözcülerinin kararıdır.1 Mayıs sermayeyi elinde bulunduranların değil işçilerin günüdür. O yüzden biz işçiler olarak diyoruz ki; Bu bizim günümüz dev makinelerden tutun da çocuk oyuncaklarına, gökdelenlere ve en temel araçlara kadar her şeyi biz işçiler üretiyoruz.
Evet, üreten biziz, yönetmesi gereken de biziz. Birlik ve Dayanışma günümüzün “Mücadele” olgusunu daha da ön plana çıkararak 1 Mayısı nerede ve nasıl kutlamak gerekiyorsa buna karar vermesi gereken de biz olmalıyız. 1886’da ABD İşçi sınıfının öncülüğünden tüm dünyaya yayılan birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs, emek gücünü kiralayanlar için büyük önem arz ediyor. Biz işçiler, emekçiler her gün sahada güvencesizleştiriliyor, her gün daha da sömürülüyor ve her gün daha da katlediliyoruz. Bu sürece dur diyecek güç, işte tam da birlik olursak, yan yana durursak kendi kollarımızda olacaktır! Tüm dünya da kapitalist sisteme karşı milyonlar sokaklarda direniyor, dünyamız her anlamda kıvranıyor ve felâkete sürükleniyor. Özelde ülkemizde sırtımıza kene gibi yapışan iktidar, yüzlerce yıllık emeğimizi, birikimimizi heba etmek uğruna her şeyi yaptı, bizi daha da yoksullaştırdı, bizi katletti ve geleceğimizden her geçen gün daha da çaldı. Her türlü pisliğe boğazına kadar batmış hırsız ve katillere inat özgürlüğün şarkısını sokaklarda söylemeli ve umudu büyütmeliyiz.
Aracısız, sınırsız, ürettiğimiz dünyayı istiyoruz. Bunu bizden çalanlara karşı 1 Mayıs bizim için bir bayram değil; direniş günüdür bu yüzden oligarşinin Taksim yasağına karşı onlarca yıllık mücadele ve onlarca şehit vererek kazanılan Taksim meydanını savaşmadan terk etmeyeceğiz.1 Mayıs günü en güzel sıfatlarımızı alalım, en derin öfkemizi kuşanalım Taksim’e gelelim, Taksim’i zorlayalım. Gözlerimizde umudun en güzel ışıltısı olsun ve ağzımız kulaklarımızda gülelim. Bu soytarıların, hırsızların rejimi çürümüş, bitmiş, tükenmiştir. Gelecek, tarlayı biçen, hayvanı güden, vardiyasını değiştiren, elinde makası, klavyesi, çekici olan bizlerin, işçilerin, emekçilerindir. Bugün katledilen, aşağılanan, horlanan, sömürülen bizlerin günüdür! Her dilden, her renkten, her cinsten bizler; gelecek güzel, refah dolu günleri ancak bu ücretli kölelik düzenini alaşağı ederek yok edeceğimizi biliyoruz! 1 Mayıs’ta tüm elbiselerimizle, tek yumruğumuzla, isyanımızla, umudumuzla, hayal gücümüzle, hepimize yetecek bir ülkeyi demokrasi, adalet ve özgürlük temelinde birleştirmek için, “Yürüyelim üstüne hayinin, tükürelim yüzüne cellâdın”
Sermayeye peşkeş çekilen yaşamlarımız, ellerimizden zorla alınan özgürlüğümüz için 1 Mayısa Taksime. Adil gelir dağılımı, emeğin adaleti için Devletlerin koruduğu sermayeye karşı dayanışmamızın koruduğu emeğimizden aldığımız güçle karşılamalıyız faşizmi. Ortada açık ve alenen bir faşizm vardır. Paramiliter orduları, cellatları, işkencecileri, kolluk güçleri, mafyaları ve sistemin onlara verdiği bütün güçle biz muhaliflere var güçleriyle saldırıyorlar. İşlerimizden, ekmeğimizden oluyoruz. Yaşamlarımız daimi bir abluka altına alınıyor. Bu ablukayı dağıtmak sadece bizlerin elinde
.Şimdi cüret etmenin tam zamanıdır. Yaşamlarımız ve gelecek nesillerimiz için, eşit, özgür, adil, güzel bir dünya için, hakların gasp edilmediği, ayakkabı kutularında paraların saklanmadığı, yolsuzlukların ve hırsızlıkların olmadığı bir dünya, bir yaşam için zulme karşı direniş ile cevap vermeliyiz. Taksim ruhu, taksim iradesi teslim alınamaz, zapt edilemez!

Gücümüz Birliğimizden Gelir Yaşasın İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü! Yaşasın 1 Mayıs!
1977 1 mayıs katliamının 40,yılında.
1 Mayıs’ta 1 Mayıs Alanı TAKSİMDEYİZ.
KARANLIĞA KARŞI YA BİR YOL BULACAĞIZ YA BİR YOL AÇACAĞIZ.